Každý z nás si již určitě zakoupil, nebo dostal stříbrný šperk, který rád nosí a má z něj radost. Zde si uvedeme pár zásad, které by měl každý majitel šperku znát a dodržovat, aby mu stříbrný šperk vydržel krásný po dlouhou dobu.

 

1) Stříbrné šperky chránit před chemickými (laky, parfémy, sprch. gely, tělovými mléky...)

2) Stříbrné šperky NIKDY nenoste do termálních lázní!!! (stříbro velmi rychle zoxiduje)

3) Šperky zbytečně nenamáčet ve vodě (hlavně ne v moři, bazénech)

4) Nenoste šperky do sauny a chlorované vody (před mytím je nutno šperk odložit)

5) Je dobré šperky odkládat před fyzickou námahou. Pot může na šperky působit velmi negativně. U některých lidí stříbrné šperky velmi rychle zajdou (zoxidují), protože mají agresivnější pot.

6) Šperky nečištěte chemicky. K čištění používejte pouze hadříky určené pro čištění šperků. Pokud šperk vyčistit takto nelze, nechte si jej vyčistit ručně u odborníků. (Čištění pomocí ultrazvuku není moc účinné a vyčistí jen méně zašlé šperky) 

7) Pokud berete léky (antibiotika, kortikoidy ...) šperky také mohou rychleji zacházet, protože látky z léků se dostávájí do potu člověka a působí tak šperk.

 

Oxidace stříbra je běžný proces, při kterém dochází k tmavnutí až černání stříbra. Pokud tedy chceme, aby nám šperky déle vydržely krásně leské a čisté je nutno je vystavovat co nejméně vlivům, které na ně působí. Každý šperk, nejen šperky stříbrné by měly být před spaním odloženy. Při spánku může dojít k mechanickému poškození šperku, deformaci šperku, v případě jemných náramků či řetízků může dojít k jejich přetržení. 

 

Oxidace šperku není důvodem k reklamaci šperku. 

 

Rhodiace šperku:

Šperky se také mohou potáhnout tenkou vrstvou velmi drahého kovu Rhodia, který chrání šperk proti oxidaci šperku a je antialergický. Rhodiace dodává šperku specifickou barvu a chrání šperk před vlivy z okolního prostředí. Ikdyž si zakoupíte takto upravený šperk je stále důležité dodržovat určité zásady a chovat se ke šperku co nejlépe. 

 

V našem eshopu můžete zakoupit stříbrné šperky vyrobeny z velmi kvalitního stříbra ryzosti 925/1000 , stříbrné šperky ryzosti 925/1000 pokoveny vrstou drahého kovu Rhodia, a šperky z obecného šperkařského kovu také pokoveny drahým kovem Rhodiem.